Endüstriyel Fırın

Endüstriyel Fırın

Endüstriyel fırın, endüstriyel mutfak ekipmanlarının en önemli parçalarından biridir.  Bu mutfakların yapısına ve işleyişine uygun olarak tasarlanmış bu fırınlar, yüksek kapasitelerde yemek pişirme ihtiyacını karşılamaktadır. Farklı boyutlarda ve kapasitelerde üretilen  bu fırınlar, içerisinde yapılacak olan ürünün özelliklerine göre tasarlanmıştır. Ayrıca bu  fırınlar, çalıştırılmalarında kullanılan enerji türlerine göre de farklılık göstermektedir. Endüstriyel fırınlar, gazlı ve elektrikli olarak tasarlanmaktadır.

Endüstriyel Fırınların Kullanım Avantajları Nelerdir?

Profesyonel bir mutfağın olmazsa olmaz parçalarından biri  olan endüstriyel fırınlar; otel, yurt, okul, cafe, restoran, lokanta gibi endüstriyel mutfak hizmeti sunan alanlar için özel olarak tasarlamıştır. Hızlı ve yüksek kapasitelerde yemek pişirme imkanı sağlayan bu fırınların,  pişirilen ürünün özelliklere göre hafıza ayarları yapılabilmektedir ve tüm güvenlik unsurları dikkate alınarak imalat edilebilmektedir. Ayrıca bu fırınlar, kendilerini temizleye bilme özelliklerine sahiptirler ve bakımları çok kolaydır. Endüstriyel fırın, ürünlerin hızlı, güvenli ve kaliteli olarak pişirilmesini sağlarken ayrıca özel ilgi gerektirmediği için mutfak çalışanlarının rahatlıkla diğer işlerine konsantre olmalarına katkı sağlamaktadır.

Endüstriyel Fırın Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Endüstriyel fırınlar pişirilecek ürünlerin özelliklere göre ve işletmelerin kapasitelerine göre farklı özelliklerde tasarlanmışlardır. Bu yüzden öncelikle işletmeler, faaliyet alanlarının özelliklerine göre endüstriyel fırın tercih etmelidirler. Yani mutfakta yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçilmesi için alacakları fırının kapasitesi ve işlem özelikleri yaptıkları işin işleyişine uyum sağlamalıdır.

Endüstriyel Fırınların Kullanım Özellikleri Nelerdir?

İşletmeler sanayi tipi bulaşık makineleri gibi endüstriyel fırın seçerken işletme kapasitelerine göre hareket ettikleri gibi ayrıca gastoronominin standartlarına göre de hareket etmelidirler. Sektörde işletmelerin kapasitelerine en uygun fırınlar konveksiyonlu fırınlardır. Bu yüzden işletmeler tarafından genellikle konveksiyonlu fırınlar tercih edilmektedir.  Gazlı ve elektrikli imalatları yapılan bu fırınlar, yüksek kapasitelerde olmalarıyla dikkat çekmektedir. Fakat işletmeler bu fırınlardan birini tercih ederken işletmelerinin büyüklüklerine ve hizmet yapılarına  göre karar vermelidir. Eğer yüksek kapasitelerde faaliyet gösterilen bir alanda hizmet veriliyorsa gazlı olan fırınlar  tercih edilmelidir.  Hem işlemlerin hızlı olması hem de maliyetlerin yüksek olmaması için gazlı olan konveksiyonlu fırınlar, işletme yapılarına uygun olacaktır.  Küçük çapta faaliyet gösteren  işletmeler ise elektrikli olan fırınları tercih etmelidirler. Bu  fırınlar, işletmelerin işlerini yapmak için yeterli olacak ve maliyetlerinin düşürülmesini sağlayacaktır.

Bahsettiğimiz bu fırınların yanında pasta, börek gibi hamur işlerinin yapılabilmesi için de özel olarak tasarlanan fırınlar bulunmaktadır.  Bilindiği gibi hamur işlerini kurutmadan pişirmek bir işletme için çok önemlidir. Bu fırınlar, işte tam olarak bu duruma hizmet etmektedir. Hamur işlerini kurutmadan istenilen yumuşaklıkta pişirebilen bu fırınlar, ürünün özelliklerine göre ayarlanabilmektedir. Eğer siz de yoğun olarak işletmenizde hamur işleri yapıyorsanız bu fırına ihtiyacınız vardır demektir.

Endüstriyel Fırın Hizmeti

Firmamız, endüstriyel mutfakta olması gereken tüm ekipmanların imalatını gerçekleştirirken; ayrıca gastronomi alanındaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve işleyiş politikalarını buna göre şekillendirmektedir. İmalatını yaptığı endüstriyel fırınlar da bahsettiğimiz şartlara uygun olarak üretilmektedir.  Firmamızın imalatını yaptığı fırınlar, endüstriyel mutfak kapasitelerine tam olarak adapte olan, içerisinde pişireceği ürünlerin nem oranlarını kontrol eden ve ayarlanabilen, hem otomatik hem de manuel özelliklere sahip,yüksek kapasitelerde performans gösteren ve daha pek çok özelliği içinde barındıran fırınlardır. Yıllardır müşteri memnuniyeti adına en iyisini üretmek için çabalayan firmamız, sektörde her zaman bir adım önde olmayı bilmiştir. Siz de işletmeleriniz için yüksek performanslı ve kaliteli bir endüstriyel fırın arayışı içerisinde iseniz web sitemizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz. Bizim ile iletişime geçmek isterseniz de yine web sitemiz üzerinde yer alan iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Share this post