Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Neye Göre Belirlenir

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Neye Göre Belirlenir

Endüstriyel mutfak ekipmanları, restoran, cafe, otel, catering gibi yoğun miktarda yemek üretimi yapılan işletmelerin, sağlık ve hijyen açısından belirlenen kurallara uygun paslanmaz çelik ürünlerden oluşan mutfaklarındaki ekipmanlardır. Bu ekipmanlar belirlenirken üretim kapasitesine, müşteri sayısına ve ürün çeşitliliğine göre değerlendirme yapılır.

Endüstriyel mutfak ekipmanları satın alınmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Endüstriyel mutfak ekipmanları satın alınmadan önce belirlenmesi gereken önemli noktalar mevcuttur. Bu noktaların doğru tespiti ile en uygun mutfak cihazları belirlenir ve yüksek kapasiteli veya gereksiz ürün temininin önüne geçilir.

Mutfakta üretilecek menü en önemli öğelerden biridir. Menüde müşterilere sunulacak ürünler hangi türde mutfak ekipmanları almak gerektiğinin de belirlenmesinde büyük rol oynar. Örneğin sunulacak içecek çeşitlerine göre çay ocağı, şerbetlik, kahve makinesi gibi ürünleri alabilirsiniz. Ice slush servis etmeyecekseniz bunun makinesini almanıza gerek olmaz. Catering veya yemekhane gibi bir işletme kuruyorsanız yer ocakları, tencereler, yemek pişirme fırınları en çok ihtiyaç duyacağınız pişirme ekipmanlarından olacaktır. Fırın gibi bir işletmeniz varsa ve tepsi ve kasa yıkamanız gerekiyorsa kazan ve tepsi yıkama makinesi satın almanız daha çok işinize yarayacaktır.

Üretilecek yemek çeşitliliğinin yanında üretim kapasitesi de önemli bir etkendir. Kaç kişi için yemek üreteceksiniz? Mesela saatte 75 kg sebze parçalayan bir makine işinizi yavaşlatabilir. İşte bunun gibi tüm ekipmanlar için üretim kapasitesi önemlidir. 3000 kişilik kapasitesi olan bir otel mutfağında saatte 3 tepsi pişiren fırın işinizi çözmez. Bu durumda vital mutfak olarak bizler, tüketiciler için en uygun ürünleri piyasaya sürüyoruz. Vital Mutfak Fırın ailesi ile uygun fiyata kaliteli konveksiyonlu fırınları profesyonel mutfaklarınıza sunuyoruz. İhtiyacınıza göre 6 tepsiden 20 tepsiye kadar profesyonel fırınları ister elektrikli ister gazlı olarak satın alabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş