Endüstriyel Mutfaklar ve Ev Mutfakları

Endüstriyel Mutfaklar ve Ev Mutfakları

Endüstriyel mutfak, endüstri alanında yemek yapmak için kullanılan ürünlerin genel adıdır. Sanayi mutfakları genelde yemeği pişirmek için bir ocak ya da fırına sahiptir. Her mutfağın en önemli işlevi yemek yapmak olduğundan ürünlerin eksiksiz ve kaliteli olması yapılacak yemeğin de lezzet ve kalitesini belirleyecektir.

Evlerde aileye yetecek kadar pişirilen yemekler en fazla 8-10 kişilik piştiği için gerekli olan mutfak ekipmanları da küçük boyutlarda olmaktadır. Ancak insanların artık toplu yerlerde yemek yeme alışkanlıklarının artması veya mecbur oldukları durumlarda dışardan yemek yemeleri bir mekanda binlerce insanın aynı anda yemek yemesi endüstriyel mutfak ürünleri gereksinimini doğurmuştur. Endüstriyel mutfak ekipmanları, evde kullanılan mutfaklara kıyasla farklılık göstermektedir. Endüstriyel mutfaklarla ev mutfakları arasındaki fark sadece şekil, şema küçüklük veya büyüklük anlamında değil, kullanılan malzemeler açısında çok büyük farklılıklar göstermektedir. Endüstride kullanılan mutfaklarda, evlerimizde kullanılan mutfak gereçlerinden daha sağlam ve uzun ömürlü ürünler kullanmak akıllıca olacaktır. Çünkü bu tip tabak, çatal ve bardak gibi yemek aletlerinin uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir olması aranan en önemli özelliklerdendir. Endüstriyel mutfak binlerce kişinin bir anda yemek yiyebileceği, yüzlerce kişiye bir anda hizmet verebileceğinden dolayı birçok fabrikalarda ve sanayilerde tercih edilir. Bu yüzden, endüstriyel mutfaklar evin mutfaklarından çok farklı veya ayrı bir dizayn gerektiren sistemdir.

Endüstriyel mutfak denince akla ilk gelen markalardan bir tanesi de “Vital Mutfaktır”. Kullanım alanlarımız genelde otel, cafe, restoran, yemekhane vb. toplu yemek üretimi ve servis hizmeti veren işletmelerde ve büyük siparişler üzerine toplu yemek üreten catering firmalarında yaygındır. Yani çeşit yelpazesinin ve hizmet verilen insan sayısının da fazla olduğu geniş, son derece teknolojik ve çok fonksiyonlu mutfak ürünlerinin kullanımını zorunlu kılan alanlarda markamızın kullanımı daha yaygındır. Bizler, ekipman açısından, malzeme açısından ve hizmet açısından endüstriyel mutfak ve sanayi mutfağını yakından takip ederek ve yenilikleri ürünlerimize yansıtarak kendimizi geliştirmekteyiz.

Bu gönderiyi paylaş