Sebze Yıkama Makinelerinden Hangisi Size Daha Uygun?

Sebze Yıkama Makinelerinden Hangisi Size Daha Uygun?

Olması gereken bölümlere ait ekipmanlar da doğru tespit edilerek verimli mutfaklar kurulabilir. Depolama alanı için gerekli raflar, soğuk dolaplar, soğuk oda gibi ekipmanlar ile hazırlık bölümünde yer alabilecek sebze yıkama makineleri, et kıyma makineleri, hamur açma makineleri gibi ürünlerden ihtiyacınız olanları muhakkak almalısınız.

Endüstriyel Mutfaklarda kullanılan ekipmanlar kullanım alanları, kapasiteleri ve kalitelerine göre çok çeşitlidir. Mutfağın ana bölümlerinden olan hazırlık bölümü alt birimi sayılan sebze hazırlık ekipmanları da bu şekilde farklılıklar göstermektedir. Bu yazımızda ‘hangi sebze yıkama makinesini kullanmalıyım’ sorusuna cevap arayacağız.

Endüstriyel mutfak gereçlerini seçerken kriter olabilecek önemli hususlar şunlardır:

  • Kaç kişilik bir gruba yemek hazırlanıyor?
  • Bir anda ne kadar sebze yıkanabilir?
  • Ne kadar bütçe ayırmalıyım?
  • Bakım ve tamir masrafları bütçemi aşar mı?

Öncelikle mutfağımızda hazırlanacak yiyeceklerin kaç kişiye sunulacağı, saat ve yoğunluk durumu belirlenmelidir. Aslında ilk iki soru birbiriyle iç içe olabilirdi. Yoğun saatlere göre yemek ve salataların çeşitleri ile miktarlarının belirlenmesi gerekir. Böylece ne tür meyve ve sebzeler yıkanacak belirlenmiş olur.

Kullanım yoğunluğu ile tahmin edilecek bir saatlik yıkama kapasitesine uygun model seçilmelidir. Örneğin SYM2500-Sebze Yıkama Bak. ki çok fazla tercih edilen bir modeldir; kolay çıkarılabilir perfore filtreli, alt ve üst su spreyleri bağımsız olarak kontrol edilebilir ve ayarlanabilir, yapraklı ve ağır sebzeler, meyve, balık vb. yiyecekler hızlı ve hijyenik olarak yıkanabilir. Aynı zamanda kolay ve işlevsel kumanda paneli ve 2 – 3 adet yıkama pompası bulunmaktadır. Tabi ki modelin oteller, yemekhaneler ve yoğun restoranlar için uygun olduğunu söylemek gerekir.

SYM3000-Sebze Yıkama Makinesi modeli, bir sebze hazırlık ünitesi olarak komple çözümler sunar. Bu model büyük kapasiteli catering, otel, askeri birlikler gibi özellikle belirli saatlerde çok yoğun kullanım gerektiğinde tercih edilir.

Vital Mutfak yıkama makinelerinde de hazne kapasitesi öne çıkmaktadır. Hazneleri 15 litreden 50 litreye kadar değişen modeller mevcuttur. Yine yoğunluk durumuna göre alım yapılmalıdır.

SEBZE DOĞRAMA MAKİNESİ FİYATLARI

Bütçe konusu satın alacağınız sebze yıkama makinesinin kalitesi, ömrü ve teknik servis hizmeti gibi konuları kapsamaktadır. Kullanılan malzemeler, motor, diskler gibi konularda üst kalite ürünlerin kullanıldığı makineler fiyat olarak biraz daha pahalı olmakta ancak çok daha uzun süre ve etkili olarak kullanılabilmektedir. Genel olarak daha uygun fiyatlı ürünler daha çabuk servis ihtiyacı gerektirmektedir.

Ancak bu durum bütçe meselesidir. Ayırabildiğiniz maksimum bütçeye göre ürünler almalısınız. Uygun fiyatlı ve kullanışlı bir ürün isterseniz çok kaliteli Vital Mutfak sebze doğrama makinelerini, rahat ve uzun süre kullanabilirsiniz.

Sebze yıkama makinesi seçerken yukarıda saydığımız kriterleri göz önünde bulundurarak, tabi ki bütçenize de uygun olan modeli belirleyerek satın alma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Bu gönderiyi paylaş