Soğuk Hava Deposu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Soğuk Hava Deposu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Soğuk Hava Deposu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tercih edeceğiniz soğutma sistemleri kullanılacak ürün özelliklerine göre değişebilmektedir. Örnek vermek gerekirse vshd-p10 ürünümüz;

  •  Soğutma kapasiteleri +45 °C kondenzasyon ve -10 °C evaparasyona göre verilmiştir.
  • Tüm paneller 80 mm kalınlıkta, 42 kg/m³ yoğunlukta yüksek basınçlı poliüretan izolasyon ve DIN 4102 Standartlarında B3 yanmazlık sınıfı özelliklerine sahiptir.
  • Duvar ve tavan panellerinin dış yüzeyleri 0.50-0.55 mm kalınlıkta ve üst yüzeyi 25 mikron polyester esaslı boya ile boyanmış, iç yüzeyi ise astar boyalı galvaniz sactır.
  • Zemin panellerinin iç yüzeyi 0.50-0.55 mm kalınlıkta AISI 304 kalite, desenli paslanmaz çelik sac olup, sac alt yüzeyine özel yapıştırma tekniği ile yapıştırılmış 10 mm kalınlığında ahşap takviyeli; dış yüzeyi 0.50-0.55 mm kalınlığında galvaniz üzeri polyester boyalı sactır.
  • Soğuk oda panelleri monte ve demonte edilebilir, eksantrik kanca kilit mekanizmalı, kendini taşıyabilir özelliktedir
  • Hızlı soğutma, On/Off özelliği, Şifreli koruma ve Harici veya merkezi alarma bağlama özellikleri bulunmaktadır.

 

Özelliklerimizi hangi ürün için kullanmak istediğinizi belirliyor olmanız sizlere çok daha katkı sağlayabilir. İlk gün ki tazeliğe ve kaliteye ulaşabilmek adına olması gerekli bir durumdur. Kullanıcılarına son derece teknolojik kolaylıklar sunarak tasarlanan ürünler her zaman için isteklere çok daha iyi karşılık verebilecek şekilde hazırlanmaktadır. Yani istediğiniz performansı alabilmeniz ve memnun kalabilmeniz açısından önem teşkil etmektedir. Bunları göz önünde bulundurmanız sonunda ise Soğuk Hava Deposu çok daha başarılı geçerek sizlere büyük kazançlar  sağlayabilir. Güzel gelecek ve karlı yarınlar için vitalmutfak ile iletişime geçiniz.

 

Soğuk Hava Depoları Standartları

Günümüzde tüketmekte olduğumuz her çeşit yaş sebze ile meyvelerle birlikte hayvansal ürünler ve ilaç gibi maddelerin yapısal özelliklerinin kaybolmadan belli bir süre muhafazası için soğuk oda depolarına ihtiyaç vardır. Ancak söz konusu olan Soğuk Hava Deposu Standartları muhafaza edilecek ürün veya ürünlere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Yani et grubu 0˚C-1,7 sıcaklıkla beraber %95 nem içerek soğuk koşullarda muhafaza edilmesi gerekirken, yumurta -2 ile 2˚C sıcaklık ve %80 ila 95 aralığında nemli koşullarda korunmaya alınmalıdır. Dolayısıyla soğuk oda standardı muhafaza edilecek ürüne bağlıdır demek mümkündür. Buradaki amaç ürünler çürümeden ve tabii ki içerdiği vitamin ile birlikte su miktarını kaybetmeden olabilen en doğru koşullarda korunmaya alınmasıdır.

Soğuk Hava Deposunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

– Bina konumu ile altyapı tesislerinin varlığı

– İnşaat tekniği ile izolasyon

– Üretim ile tüketim alanlarına kurulan işletmenin mesafesi

– Soğuk hava deposunun büyüklüğüyle beraber soğuk odaların yerleşim durumu

– İhtiyaca yönelik deponun tek ya da çoklu kattan oluşması

– Koridorların ürün taşıma ile boşaltamaya uygun genişlikte olması

– Soğutma makineleri ile birlikte diğer ekipmanların kapasiteye yeterliliği

Soğuk hava deposunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir